Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaki czytnik wybrać
02-19-2016, 15:49:36
Music jaki czytnik wybrać
Witam wszystkich dzisiaj dołączyłem do forum. Chciałbym kupić czytnik Amazon Kindle DX 9''7 cala , ale nie mam zielonego pojęcia jak działają te czytniki.
Problem polega na tym czy i jak działają te czytniki w Polsce ,czy oprócz księgarni Amazon można coś kupić w Empiku.
Mam dziecko słabo widzące i dlatego zależy mi na dużym czytniku. Jeżeli nie Kinley to może Onyx M 96, M92Wiem że Kindle DX już nie produkują ale można
kupić w internecie . Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Klikając w reklamy wspierasz forum ;)
02-20-2016, 07:35:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-20-2016 07:37:14 przez wojtek.)
RE: jaki czytnik wybrać
(02-19-2016 15:49:36)haryw napisał(a): Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.Problem polega na tym czy i jak działają te czytniki w Polsce ,czy oprócz księgarni Amazon można coś kupić w Empiku.
...

Z Kindle nie będziesz miał problemów z zakupem ebooków. Co prawda Amazon ma swój format ebooków zabezpieczonych DRM-em, ale odczytuje też niezabezpieczone mobi, i właśnie w tym formacie ebooki są dostępne w praktycznie każdej polskiej e-księgarni, w tym i w empiku. Mało tego, wiele z nich oferuje usługę wysyłania ebooków bezpośrednio na czytniki kindle, tak że bez obaw.
Ebooki wyszukasz tu:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.

Nie wypisuję adresów wszystkich e-księgarń, bo jest ich, jak sam zauważysz, dosyć sporo, te strony powyżej oszczędzą ci czas i pieniądze.
Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat czytników i ebooków to polecam też forum Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
02-22-2016, 20:44:56
Dzięki , ale czy Kindle DX nie będzie za stary jego produkcję zakończono w 2010 r
Chciałbym kupić jak największy czytnik dla słabo widzącego syna .Bardzo lubi czytać ,ale jak powiększy litery to na jednej stronie będzie miał bardzo mało tekstu.
Ktoś mi zaoferował sprowadzenie tego czytnika ze Stanów. Nie wiem czy się tak bardzo upierać przy tym czytniku , obdzwoniłem wszystkie sieci w Polsce i nikt nie jest mi w stanie sprowadzić takiego dużego czytnika "[np Onix M90, M92 , M96 wszystkie mają 9'7 cala] są też 8'' Ink Pad ,Bookeen Cybook Ocean
Nie znam się proszę o radę wszystkie mają niby dobre ekrany e-ink typu Peerl. Pozdrawiam
Klikając w reklamy wspierasz forum ;)
02-22-2016, 23:46:29
Jeśli ekran 8 lub 9.7 cala jest za mały, to faktycznie nie ma wyboru jeśli chodzi o czytnik z ekranem e-ink. Jest co prawda jeszcze czytnik z ekranem 13,5 cala - Sony Digital Paper - ale nie jest dostępny w Polsce i kosztuje tyle co laptop w niezłej konfiguracji ( ok 4000 zł w przeliczeniu).
W tej chwili nie ma na rynku nowego czytnika 9 calowego.
Natomiast jeśli chodzi o 8-mio calowe, to oferta jest przyzwoita. Właśnie wyszedł nowy czytnik inkBook 8 cali, poza tym są te które wymieniłeś, czyli Cybook Ocean i InkPad. Wszystkie mają podświetlenie, podobne parametry:
  • inkBook - najnowszy z nich, nowoczesny ekran Carta, rozdzielczość 1024x758 pikseli, podświetlenie
  • Cybook Ocean - czytnik z zeszłego roku, ekran nie zachwyca eink Pearl, rodzielczość 1024x758 pikseli, podświetlenie
  • PocketBook InkPad - ekran eink Pearl, rozdzielczość 1600 x 1200 pikseli, podświetlenie, obsługuje najwięcej formatów dokumentów - odpada konwertowanie.
Z tej trójki brałbym InkPad - rozdzielczość zapewnia ostry i wyraźny tekst, co przy wadzie wzroku jest ważne, poza tym PocketBooki mają stabilne oprogramowanie i dobre wsparcie.

Może wybrałbyś się z synem do sklepu/ elektromarketu, gdzie można zobaczyć i wypróbować czytniki, i sprawdziłbyś, czy może te 8 cali to jednak wystarczy. Nagraj na kartę SD jakąś książkę i sprawdź na miejscu jak to wygląda w praniu.

A może tablet? Wiadomo, że czytanie na tablecie nie daje takiego komfortu, oczy szybko się męczą, ale za to z ekranami 10 cali jest spory wybór.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Oyo pasją moją ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS